فانتاکروم

پدیده تغیر رنگ در اجسام از زمان های قدیم در ذهن انسان بوده و چون ذات انسان همواره زیبا پرست و تنوع طلب بوده، در سیر صعودی تکامل انسان پی به ذات مواد برده و همراه در طول زندگی پیشترفت های گوناگونی در این زمینه بدست آورده که شما را با چندین روش آن از جمله فانتاکروم آشنا میسازیم.

قبل از آشنایی ، چندین نقطه پیشترفت کشورهایی مانند چین و کره و تایوان را در خدمت شما عزیزان عرض می نماییم:

بلور و دیگر تولیدات که در کشور چین تولید می شود، در کشور ما بسیار زیبا تر و با کیفیت تر تولید می گردد ولی علت اینکه یک تاجر اجناس چینی را ترجیح میدهد زرق و برق آن است که خریدار هنگام خرید مجذوب آن می شود.

فانتاکروم
فانتاکروم

ما گروه مهندسی آرین کروم در صدد آن بر آمدیم که این تکنولوژی را وارد و به هموطنان عزیز عرضه نمائیم. ورود تکنولوژی کروم پاششی که در اصطلاح جهانی به آن فانتاکروم یا فانتا کروم اطلاق می گردد.روش ابتدایی فانتاکروم ابتدا از کشودر ایتالیا و سپس از آلمان و بعد از چین و در آخر در کشور عزیزمان با یاری گرفتن از علم جدید کروم پاششی نانو نقره و ساخت مواد جدید نانونقره به جای نیترات نقره در شرکت آرین کروم توسط مهندسین این شرکت افتخار تهیه و توزیه این مواد نصیب شرکت آرین کروم گردیده است.

در حالی که هنوز استفاده از مواد نیترات نقره خیلی ساده در کشورمان مرسوم است. نانو نقره بعد از ترکیب با آب مقطر به مدت ده سال هیج تغییری در ساختار و پیکر بندی مواد ایجاد نمی گردد و به همان صورت روز اول، عمل آبکاری انجام می گردد.

در حالی که مواد نیترات بعد از گذشت یک هفته شروع به ضعیف شدن کرده و بعد از ده روز عمر مواد تمام می شود به طوری که مواد فقط جسم را سیاه می کند نه نقره! مواد نانو نقره بعد از پاشش به هیچ عنوان با دست کشیدن به راحتی پاک نمی شود و بسیار مقاوم است در حالیکه نیترات نقره با کشیدن دست به ریحتی پاک می شود و اصلا مقاوم نیست.

فانتاکروم
فانتاکروم

مقاومت مواد نانو نقره در فانتاکروم در مقابل آفتاب و هوای آزاد خیلی بیشتر از نیترات نقره است و نیترات نقره  بعد از مدتی سیاه می شود در حالیکه مواد نانو نقره فانتاکروم با به مدت حداقل سه سال می توان گارانتی کرد. مواد نانو نقره بعد از اعمال و پاشیدن کوتینگ نقره، به هیچ زرد نمی شود در صورتیکه مواد نیترات بعد از مدتی زرد و سیاه می گردد.

طریقه عملکرد مواد نانو نقره در فانتاکروم

مواد نانو در دو مخزن مختلف از نوع استیل با آلیاژ و مخصوص ریخته می شود و برای هر مخزن یک فشار خاصی تعریف گردیده که هر ماده با فشار خاصی پودر گردیده و توسط پیستوله های دو جزئی مخصوص سیستم فاتاکروم که حتما باید استاندارد این کار باشد و به هیچ نمی تواند از دسته و نازل های سم پاش یا بادپاش و یا دیگر چیزهای که افراد غیر متخصص ارائه می کنند ، باشد.

بعد از خروج با هم آمیخته شده و به صورت نقره بر روی جسم می نشیند که این پوشش نقره باید بر روی بستری از پلی اورتان و ژرمینیوم بشیند. بعد از ایجاد سطح و قرار گرقتن عنصر نقره در سطح اکتیو شده، عمل آبکاری انجام شده و با آب مقطر با سختی صفر ( ph = 7 ) سطح شستشو داده شده و بعد از آن مواد آنتی اکسیدان نقره جهت تثبیت و لکه شویی های جزئی و ایجاد براقیت بسار زیاد پاشش و سپس سطح دوباره با آب مقطر شستشو داده می شود و با فشار باد بدون آب و روغن سطح عاری از آب می گردد.

بعد از مدت زمان زمان لازم کوتینگ های مخصوص پلی اورتان که مخصوص نقره می باشد روی آن پاشیده می شود و هیچ کیلر پلی اورتانی جایگزین آن نمی تواند باشد.

شرکت آرین کروم جدیدا اقدام به ساخت مواد پیش کوت مخصوص فانتاکروم کرده که بعد از اعمال آبکاری از پوسته شدن و خراش جلوگیری می نماید.

قابل توجه است که بعد از اعمال آبکاری فانتاکروم، برای ماندن نقره، حتما باید کوتینگ مخصوص نقره که شامل پیگنت های رنگی نقره می باشد اعمال شود که ثبات رنگ نقره تضمین شود.

فانتاکروم
فانتاکروم

خرید از شرکت معتبر و رسمی آرین شیشه پایا ( آرین کروم ) بسیار مقرون به صرفه و با کیفیت می باشد. مشتریانی که قصد خرید سیستم فانتاکروم با دارند می توانند بعد از مراجعه حضوری به شرکت و مشاهده نمونه کارهای فراوان که در شرکت موجود می باشد و پرش و جواز مشتریان قدیمی و آموزش کامل انجام این پروسه توسط مهندسین شرکت آرین کروم در داخل شرکت ، حتی در صورت خرید دستگاه فانتاکروم از دیگر افراد غیر متخصص، ما آماده آموزش و ارائه مواد خوب و با کیفیت هستیم تا همه بتوانند در این ضمینه کسب در آمد کنند.

درباره دستگاه مخمل پاش اینجا بخوانید.